browin biowin biogrod bioterm soens 2measure
Salon sprzedaży

Otwarty w godzinach:
PN-PT 8 - 18 | SB 8 - 15

Telefon czynny:
PN-PT 8-18

Obsługa klienta:
tel.: +48 42 23 23 230
fax: +48 42 23 23 293
Poradnictwo:

tel.: +48 42 23 23 231
e-mail:

ul. Pryncypalna 129/141
93-373 Łódź

 

Fundusze Europejskie

 

Browin Sp. z o.o. Sp. k.
z siedzibą w Łodzi informuje,
iż szybkowar BIOWIN 5L,
No 340205, kod EAN: 5908277703714, nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 lipca 2016 r. w sprawie wymagań dla urządzeń ciśnieniowych
i zespołów urządzeń ciśnieniowych, z uwagi m.in.
na brak w dołączonej do przedmiotowego wyrobu instrukcji informacji w zakresie bezpieczeństwa dotyczących konserwacji, tj. o codziennych czynnościach konserwacyjnych
i podstawowych naprawach, które mogą być wykonane przez użytkownika; ostrzeżenia przed naprawami, które mogą być wykonane tylko przez autoryzowany personel;
o dostępnych serwisach naprawczych oraz identyfikacji części zapasowych.
Powyższe ogłoszenie publikuje
się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji
i Konsumentów.

Wyszukaj produkt
 

Wędzarnia uniwersalna z opcją zimnego dymu

Opis

Oto uniwersalny zestaw, dzięki któremu można cieszyć się przysmakami wędzonymi zarówno w sposób tradycyjny - na gorąco, jak i zimnym dymem, a więc metodą nadającą mięsom, wędlinom i rybom wyjątkowy, subtelny aromat oraz apetyczny wygląd. Korzystanie na zmianę z obu opcji wędzenia docenią wszyscy miłośnicy wybornego smaku, szukającym inspiracji w wielowiekowej tradycji przygotowywania i uszlachetniania domowych potraw.

Aby zapewnić efektywne i długotrwałe działanie zestawu, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi wędzarni i stosować do zaleceń dotyczących jej użytkowania.

Cechy zestawu:
- Zestaw przeznaczony jest do wędzenia na gorąco, bezpośrednio w komorze wędzarniczej lub zimnym dymem, doprowadzanym do tej komory specjalną rurą z oddzielnie stojącego generatora dymu.
- Prosta i lekka konstrukcja umożliwia łatwe i szybkie przenoszenie całego zestawu, jego samodzielny montaż oraz uruchomienie i czyszczenie.
- Zestaw można ustawić w dogodnym miejscu działki, podwórza czy tarasu.
- Wytrzymała konstrukcja odporna na działanie czynników atmosferycznych zapewnia satysfakcjonujące, długotrwałe użytkowanie zestawu.
- Specjalnie zaprojektowana metalowa "przepona" oddziela komorę wędzarniczą od dna komory i umożliwia, w razie potrzeby, wstawienie dodatkowej tacki.
- Kontrolę temperatury w komorze wędzarniczej ułatwia wyjmowany termometr, a umieszczone w drzwiach wędzarni okienko pozwala na obserwację wędzonych produktów bez konieczności otwierania drzwiczek komory.
- Przy dłuższych okresach nieużywania wędzarnię można z łatwością zdemontować i przechowywać w kartonowym opakowaniu.
- Wyrób polski.

Elementy zestawu:
- generator dymu,
- ocynkowana rura łącząca wędzarnię z generatorem dymu,
- wędzarnia,
- korytko na brykiet wędzarniczy (lub węgiel) do generatora dymu,
- tacka na wiórki wędzarnicze do generatora dymu,
- dokręcane nóżki do wędzarni (4 szt.) z kompletem śrub i nakrętek,
- kominek nakładany na daszek wędzarni,
- termometr wędzarniczy,
- haki wędzarnicze (3 szt.),
- beleczki do zawieszenia haków (2 szt.),
- instrukcja obsługi.

Wędzarnia umożliwia wędzenie produktów różnej wielkości, zawieszanych na hakach oraz prętach umieszczonych wewnątrz komory wędzenia. Pozwala bez problemu przygotować np. 5-6 szynek.
Wędzenie powinno odbywać się w chłodnym, zacienionym i przewiewnym miejscu. Produkty nie powinny stykać się ze sobą, należy je również chronić przed kurzem i światłem.

Wędzenie na zimno - podstawowe informacje:
Odbywa się ono w temperaturze od 8 do 25?C i powoduje najsilniejsze schnięcie wędzonek. Powinno być przeprowadzane z przerwami, w kilku fazach. W zależności od produktu cały proces wędzenia na zimno składa się z 3-5 faz. Jedna faza wędzenia trwa zwykle 5-12 godzin. Między fazami następuje wietrzenie (ok. 5 godzin), mające na celu doprowadzenie świeżego powietrza. Powoduje to dodatkowe obsuszanie wędzonek, a także tworzenie się odpowiedniego aromatu.
Metodę tę stosuje się do wędzenia kiełbas surowych i wyrobów surowych po peklowaniu (głównie na sucho). Wyroby przygotowywane w ten sposób są trwałe, smaczne i można przechowywać je bardzo długo.

Dane

Symbol: 330308
Stawka VAT: 23%
Szerokość produktu: 39.0cm
Głębokość produktu: 200.0cm
Wysokość produktu: 130.0cm

Produkty powiązane

 
Browin 2010 | Wszelkie prawa zastrzeżone | powered by freshform