browin biowin biogrod bioterm soens 2measure
Wyszukaj produkt
 

Balon do wina 34 L w koszu wiklinowym z woliną

Opis

Balon szklany wąskootworowy, przeznaczony do fermentacji win, piw, miodów pitnych i do nalewek. Balon znajduje się w koszu wiklinowym i dodatkowo obłożony jest woliną, dzięki czemu prezentuje się bardzo efektownie. Polecany szczególnie osobom ceniącym to, co naturalne i klasyczne.

Korki dopasowane do balonu o pojemności 34 L
-korek z korka o średnicy 45 mm, bez otworu do zamknięcia balonu
-kaptur/korek gumowy

Charakterystyka
Szkło, z którego wykonane są balony, jest szkłem sodowym, posiadającym wszelkie atesty pozwalające na kontakt z artykułami spożywczymi.

Użytkowanie
Balonów nie wolno myć w gorącej wodzie oraz poddawać gwałtownym zmianom termicznym (przenoszenie z zimnego do ciepłego otoczenia), zbyt wysoka temperatura mogłaby spowodować uszkodzenie szkła. Zalecane jest mycie balonów w letniej wodzie z dodatkiem środków dezynfekcyjnych, np. pirosiarczynu potasu.
Zaletą szklanych balonów jest ich wysoka szczelność i możliwość „podpatrywania” procesu fermentacji. Z praktycznego punktu widzenia polecane jest prowadzenie pierwszej fermentacji w miazdze w pojemniku fermentacyjnym, a następnie - po pierwszym zlaniu i odciśnięciu owoców - prowadzenie dalszej fermentacji w szklanym balonie.

UWAGA
Ze względu na powstające w trakcie burzliwej fermentacji duże naprężenia, zalecane jest w tym okresie zamknięcie balonu mniej szczelnym czopem z waty, co zapobiega ewentualnemu pęknięciu szkła.

Dane

Symbol: 645334
"Stawka VAT": 23%
Szerokość produktu: 44.0cm
Głębokość produktu: 44.0cm
Wysokość produktu: 57.0cm

Produkty powiązane

 
Browin 2018 | Wszelkie prawa zastrzeżone | powered by freshform