Browin Blog - Bezpieczne formy płatności

Bezpieczne formy płatności

2020-08-24
ulubione

Płatności elektroniczne stale zyskują na popularności. W raporcie Izby Gospodarki Elektronicznej „Omni-commerce. Kupuję wygodnie” można przeczytać, że w 2020 roku na popularności zdecydowanie zyskują szybkie przelewy oraz płatności BLIK. Spadło natomiast wykorzystanie płatności przy odbiorze zamówienia oraz płatności gotówką przy odbiorze w sklepie. Popularyzacja płatności elektronicznych jest zapewne wynikiem obostrzeń związanych z COVID-19 i wdrożeniem zaleceń odnośnie dostaw i płatności bezkontaktowych.

W naszym sklepie oferujemy następujące formy płatności:

- płatność przy odbiorze,

- przelew tradycyjny,

- płatność BLIKiem,

- szybki przelew,

- płatność kartą,

- płatność odroczona Twisto.

Płatności szybkim przelewem, BLIKiem oraz kartą płatniczą realizowane są w naszym sklepie za pośrednictwem systemów e-płatności imoje oraz PayU. System imoje umożliwia także płatności odroczone Twisto.

Imoje – to pierwsze płatności online dla sklepów internetowych w Polsce dostarczane przez bank. Za ich sprawne działanie odpowiada ING Bank Śląski, a bezpieczeństwo potwierdza certyfikat PCI DSS. Korzystanie z imoje jest niezwykle proste, a interfejs strony przejrzysty i przyjazny dla użytkownika. Za pomocą imoje można płacić wygodnie nie tylko na komputerze, ale także na urządzeniach mobilnych, takich jak smarftony czy tablety. Szczególnie wygodna w przypadku smartfonów jest opcja „kup teraz, zapłać później", gdzie zakup finalizuje się za pomocą jednego kliknięcia, bez podawania dodatkowych informacji i wypełniania formularzy. 

PayU – to najpopularniejszy w Polsce system e-płatności. Umożliwia on szybkie, proste i bezpieczne opłacanie zakupów. PayU posiada Program Ochrony Kupujących (POK), polegający na finansowej gwarancji rekompensaty kosztów w przypadku, gdy kupujący nie otrzyma towaru lub będzie on odbiegał od opisu oferty. Dzięki POK klient ma możliwość otrzymania zwrotu pieniędzy przy transakcjach o wartości do 10 000 złotych.Bezpieczne formy płatności


Szybki przelew – po wybraniu tej usługi wyświetli Ci się lista banków, z której należy wybrać ten, w którym posiadasz konto osobiste. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę swojego banku, gdzie po zalogowaniu się będziesz mógł zatwierdzić przelew. Dane do przelewu są wypełniane automatycznie, do Ciebie należy jedynie sprawdzenie, czy dane są prawidłowe i potwierdzenie przelewu kodem SMS.

BLIK – to polski system płatności mobilnych, który pozwala na dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach, a także wykonywanie błyskawicznych przelewów międzybankowych i generowanie czeków z 9-cyfrowym kodem za pomocą smartfona. Aby skorzystać z tej usługi, należy zainstalować aplikację banku, który udostępnia usługę BLIK. W aplikacji generowany jest jednorazowy kod, który należy wprowadzić po wybraniu opcji zapłaty BLIKiem w sklepie. Aplikacje niektórych banków mogą prosić dodatkowo o podanie kodu PIN dla potwierdzenia transakcji BLIKiem. Taki PIN nadasz podczas konfiguracji aplikacji mobilnej banku.

Płatność kartą płatniczą – wiele osób obawia się płacenia kartą w Internecie. Karty płatnicze, zarówno kredytowe jak i debetowe, posiadają jednak mechanizm chargeback. Pozwala on na reklamowanie każdej transakcji, która została wykonana bez twojej wiedzy, zgody czy autoryzacji. Każda taka transakcja może być cofnięta, często w okresie 90 dni lub dłuższym. Aby zapłacić kartą, należy wybrać daną opcję płatności, a następnie podać numer karty, imię i nazwisko jej właściciela, datę ważności karty oraz kod CVV2/CVC2. Jest to 3-cyfrowy kod, który znajdziesz na odwrocie swojej karty.

Twisto – jest to nowa forma płatności elektronicznej w naszym sklepie, która umożliwia odroczenie płatności do 21 dni. Więcej dowiesz się tutaj.

Płatności internetowe są szybkie i bezpieczne. Dostępne są oczywiście także standardowe formy płatności – przelew tradycyjny oraz płatność przy odbiorze, należy jednak wziąć pod uwagę, że posiadają one pewne wady. Zaksięgowanie przelewu tradycyjnego zajmuje nieco czasu, a w przypadku płatności przy odbiorze trzeba być obecnym w domu, aby zapłacić kurierowi, nie ma on bowiem wtedy możliwości np. zostawienia paczki u sąsiada.