Browin Blog - Czy kiszenie w plastikowych beczkach jest niezdrowe? Obalamy ten mit!

Czy kiszenie w plastikowych beczkach jest niezdrowe? Obalamy ten mit!

2019-08-09

Czy kiszenie w plastikowych beczkach jest niezdrowe?

Obalamy ten mit!

Plastikowe beczki idealnie nadają się do kiszenia kapusty i ogórków. Mogą służyć także jako beczki ogrodowe na deszczówkę, a wszystko to za sprawą wysokiej jakości tworzywa, z którego zostały wykonane. Produkt jest w 100% bezpieczny i dopuszczony do kontaktu z żywnością, nie wchodzi w reakcję z kwasami i alkoholami. 
Dzięki swojej gramaturze, szerokim otworze i ściankach wykonanych z wysokiej jakości plastiku idealnie spełni Twoje potrzeby!
Z łatwością przygotujesz w nim większe ilości kiszonek, co z pewnością ułatwi Ci pracę i wymagać będzie mniejszej ilości miejsca. Beczki do kiszenia możesz wykorzystać także jako pojemniki do fermentacji nastawów lub przechowywania i transportowania różnych produktów (zarówno tych sypkich, jak i w formie płynnej). Możliwość połączenia beczki z uszczelką, zagwarantuje Ci jej szczelność. 
Plastikowe beczki sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, wypełnione ogórkami i kapustą z pewnością znajdą miejsce w Twojej spiżarni i pozwolą Ci zachować domowej roboty pyszności na okres jesienno-zimowy.

... bo domowe jest lepsze!