Browin Blog - Czysta satysfakcja

Czysta satysfakcja

2020-03-26

Mówi się, że nie ma ideałów. A jednak…
Oto przygotowany przez nas produkt, łączący bezkompromisową jakość wykonania z najwyższym zadowoleniem z użytkowania. Czegóż chcieć więcej? 

Oto on: profesjonalny destylator elektryczny przeznaczony do destylacji wody i innych cieczy w warunkach domowych. To absolutna nowość na rynku – solidny, precyzyjnie zaplanowany i wykonany aparat. Zastosowano w nim szereg użytecznych rozwiązań, dzięki którym proces destylacji jest prostszy, jego kontrola łatwiejsza, a uzyskany produkt – najwyższego gatunku!
Przyjmijcie go jak miłego i niecierpliwie oczekiwanego gościa, który zostanie na bardzo długo. A przybywa, by (jest to pewne niemal w stu procentach) poprawiać Wasze nastroje i jakość tego, co pijecie.
Na rynku dostępnych jest wiele destylatorów, ale nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach…


Cechy wyróżniające destylator elektryczny BROWIN spośród innych destylatorów dostępnych na rynku


Destylator elektryczny BROWIN
Nr 340140
Destylatory innych producentów
Pojemnik zamiast kega Umożliwia:

- łatwe wlewanie oraz zlewanie płynów,

- przeprowadzanie w nim także fermentacji,

- łatwe demontowanie szczelnej pokrywy,

- wygodne czyszczenie wnętrza pojemnika,

- wykorzystanie pojemnika do przechowywania większości komponentów zestawu.
Najczęściej stosowany keg utrudnia proces obsługi i czyszczenia destylatora oraz uniemożliwia wykorzystanie go w celach innych niż destylacja.
Długość filtra katalitycznego Umożliwia zastosowanie większej ilości wypełnienia w filtrze katalitycznym, co skutkuje lepszą wydajnością procesu oraz otrzymaniem czystszego produktu. W większości przypadków nie ma oddzielnego filtra katalitycznego w cenie, a jeśli ewentualnie jest, to znacznie krótszy.
Wypełnienie miedziane i nierdzewne Klient w komplecie otrzymuje 0,5 L sprężynek pryzmatycznych miedzianych oraz wypełnienie nierdzewne. Sprężynki pryzmatyczne zwiększają powierzchnię kontaktu par destylatu wydobywającego się z pojemnika ze skroplonym destylatem spływającym w dół kolumny. Zamiast sprężynek miedzianych często dodawane jest tylko wypełnienie szklane lub druciaki miedziane albo nierdzewne. Niektórzy w ogóle nie dodają wypełnienia.
Podpora wypełnienia w kolumnie Zastosowanie podpory wypełnienia zarówno w filtrze katalitycznym, jak i w łączniku kolumny umożliwia użycie dowolnego wypełnienia. Dodatkowo pozwala na odseparowanie wypełnienia miedzianego od nierdzewnego, ułatwiając ich czyszczenie i wymianę, gdy nastąpi taka konieczność. Brak zastosowania podpór, przez co konieczne jest korzystanie pod sprężynkami pryzmatycznymi z prowizorycznej podpory w postaci zmywaka.
Grzałka 2000 W + 1500 W Zastosowane grzałki o dużej mocy umożliwiają bardzo szybkie podgrzanie cieczy. Ponadto grzałki posiadają dwa osobne kable przyłączeniowe, co pozwala na dobór mocy do odpowiedniego etapu procesu. Opcjonalne zastosowanie sterownika daje możliwość precyzyjnej kontroli mocy grzania. Stosowane są słabsze grzałki np.: 1000 W + 600 W.
Szybkozłączki do wężyków, zaworki, y-pipe Złączki wtykowe do podłączania wody, łącznik wtykowy typ „Y” oraz zawory dławiąco-zwrotne znacznie ułatwiają precyzyjną kontrolę przepływu wody oraz użytkowanie destylatora. W większości przypadków w standardzie dodawany jest jedynie rozgałęźnik wody (łącznik wtykowy typ „Y”).
Aż 5 metrów węża igielitowego Igielit ma bardzo korzystne właściwości – jest elastyczny, ale odpowiednio sztywny, odporny na uszkodzenia mechaniczne. Może być stosowany zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Zazwyczaj dodawane są tylko krótsze węże igielitowe.
1 metr węża silikonowego Do zestawu dołączony jest metrowy wąż do odbioru destylatu. Niestety, praktycznie nikt nie dodaje tego elementu.
Jakość i estetyka wykonania kolumny Nasze kolumny wykonane są z najwyższą dokładnością i precyzją. Świadczy o tym m.in. jakość spawów. Jakość wykonania w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia.
...bo domowe jest lepsze!