Browin Blog - Kalkulator Winiarski

Kalkulator Winiarski

2019-10-22

Produkcja domowego wina 

jeszcze nigdy nie była tak prosta!


Szukasz odpowiedzi na pytanie, jak zrobić własne, domowe wino? Świetnie trafiłeś!

Otwórz kalkulatorDzięki naszej wieloletniej pracy, wykwalifikowanym enologom oraz dawce ogromnej wiedzy udało nam się stworzyć kalkulator winiarski. Korzystając z niego, bez problemu dowiesz się jak nastawić wino z agrestu, aronii, czereśni, gruszek, jabłek, jeżyn, malin, czarnych i czerwonych porzeczek, śliwek węgierek, truskawek, jasnych i ciemnych winogron oraz wiśni.Prosty algorytm poprowadzi Cię od wyboru owoców, aż do ostatniego etapu, jakim jest... degustacja! Wybierając nasz kalkulator winiarski, będziesz mógł nie tylko określić rodzaj owoców, ale również typ i moc wina, którego oczekujesz! My zajmiemy się całą resztą — czego efektem będzie sprawdzony i przetestowany przez nas przepis wraz z listą potrzebnych Ci składników i akcesoriów winiarskich! Jeśli nie jesteś zaawansowanym winiarzem lub planujesz produkcję swojego pierwszego trunku — kalkulator jest właśnie dla Ciebie!


Użycie kalkulatora pozwoli Ci znaleźć odpowiedzi na pytania, jakiej ilości owoców potrzebujesz do produkcji oczekiwanego litrażu wina, a także ile litrów wina uzyskasz z ilości owoców, którą już posiadasz. Po podjęciu decyzji, z jakich owoców chcesz zrobić swój trunek, poprosimy Cię o wybór typu i mocy wina. To właśnie te trzy kroki tak naprawdę dzielą Cię od uzyskania Twojego spersonalizowanego przepisu na domowe wino owocowe. W przepisie znajdziesz natomiast odpowiedzi na wszystkie pozostałe pytania: Jak długo fermentuje wino? Kiedy do wina dodać cukier? Kiedy obciągnąć wino znad osadu? Kiedy wino własnej roboty nadaje się do picia? Od dziś domowe winiarstwo nie będzie miało już przed Tobą tajemnic!


Zastanawiasz się jak zrobić domowe wino owocowe?

Sprawdź kalkulator!Pamiętaj, że ciągle udoskonalamy nasz kalkulator i z czasem znajdzie się tam jeszcze więcej przepisów, które zostaną wzbogacone o bardziej zaawansowane aspekty domowego winiarstwa!...bo domowe jest lepsze!