Browin Blog - Od BIOWIN'u do BROWIN'u

Od BIOWIN'u do BROWIN'u

2019-08-08

BROWIN jest firmą produkcyjno-handlową, która swój asortyment dedykuje miłośnikom przysmaków z domowej kuchni, hobbystom zajmującym się pracami w ogrodzie czy na działce, a także wszystkim korzystającym z termometrów, stacji pogody i innych tego typu urządzeń pomiarowych. Oferowane przez firmę produkty dedykowane są przede wszystkim klientom, którzy swój styl życia utożsamiają z hasłem: …bo domowe jest lepsze! W działaniach BROWINu istotne miejsce zajmuje specjalistyczne doradztwo, poradnictwo indywidualne oraz realizowanie projektów o charakterze edukacyjnym, zwłaszcza różnego rodzaju pokazy i warsztaty – głównie w formule non profit. Firma dysponuje własnym laboratorium mikrobiologicznym, zespołem R&D, kilkoma liniami produkcyjnymi, przestrzenią magazynową i transportem.

BROWIN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. jest właścicielem marek:

  • BROWIN | BIOWIN – akcesoria do przygotowywania domowych przetworów (wędliniarskie, winiarskie, piwowarskie, piekarnicze, serowarskie, gorzelnicze itp.); 
  • BIOOGRÓD – akcesoria ogrodnicze; 
  • BIOTERM | SOENS | 2measure – urządzenia pomiarowe.


Powstanie i rozwój firmy 

Początki dzisiejszego BROWINu, sięgają roku 1979. Wtedy to w Łodzi – nosząc jeszcze poprzednią nazwę BIOWIN – jako mała rodzinna firma zajęła się produkcją drożdży winiarskich. W kolejnych latach systematycznie poszerzała zakres działania w kilku obszarach asortymentowych, tworząc z czasem kilka rozpoznawalnych na rynku marek. Aktualnie firma współpracuje z sieciami największych marketów w kanale B2B i wieloma sklepami branżowymi. Sprzedaż detaliczną prowadzi m.in. poprzez swój salon firmowy, który pełni także rolę miejsca spotkań, wymiany doświadczeń i konsultacji pasjonatów domowych wyrobów typu DIY. 40-lecie swojego istnienia BROWIN uczcił realizacją największego w swojej historii etapu inwestycji w infrastrukturę i park maszynowy, a także w dalsze wzmacnianie potencjału kadrowego.

Symbolem BROWINu jest Szyszkokłos Życia, który poprzez swoją graficzną formę wyraża potencjał, jaki zapewnia połączenie siły i bogactwa natury z energią, rozwojem i kreatywnością ludzi. To symbol idei, która łączy, wyróżnia i inspiruje. 


Otwarcie na świat 

Produkty z oferty BROWINu dostępne są przede wszystkim w Polsce oraz na rynkach europejskich, ale coraz częściej docierają także do innych części świata. Na liście krajów, do których firma eksportuje, znajdują się m.in.: Austria, Białoruś, Chile, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwecja, Wielka Brytania, Ukraina i Węgry. 


Współpraca z uczelniami 

BROWIN od lat aktywnie współpracuje z lokalnymi uczelniami, a zwłaszcza z Politechniką Łódzką. Studenci i absolwenci stanowią znaczącą część kadr firmy, zarówno w okresie realizowanych przez siebie praktyk oraz staży, jak też po zdobyciu dyplomu. W ramach programów studenckich, jak też rozpoczynając pracę, wiele młodych osób może w BROWINie zdobywać doświadczenie zawodowe, a także realizować kreatywne projekty związane z innowacyjną myślą technologiczną.