Browin Blog - Jaki szynkowar kupić?

Jaki szynkowar kupić?

2020-03-10
ulubione

Szynkowar pozwala na przygotowanie pysznych szynek, potrawek oraz wegetariańskich przysmaków we własnej kuchni. Decydując się na zakup tego urządzenia, stajemy jednak przed znalezieniem odpowiedzi na pytanie, jaki szynkowar wybrać i gdzie go kupić? Ten poradnik pozwoli Wam na poznanie dostępnych na rynku szynkowarów i podjęcie decyzji, jaki szynkowar kupić!


Jak działa szynkowar?

Szynkowar to urządzenie do parzenia szynek oraz wszelkich innych mięsnych i bezmięsnych wyrobów. W tym urządzeniu z łatwością przygotujesz soczyste szynki, potrawki z warzywami oraz wegetariańskie pasztety. Działanie tego urządzenia polega na umieszczeniu wypełnionego wsadem szynkowara w wodzie, której temperatura nie powinna przekraczać 90 stopni. W szynkowarze z łatwością można przygotować domowe wędliny, które będą pozbawione konserwantów i sztucznych dodatków w postaci np. glutaminianu. Własnoręczne przygotowywanie wędlin w takim urządzeniu będzie więc idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Jeśli zależy Ci więc na zdrowej kuchni i chcesz wiedzieć co trafia na kanapki Twoje i Twojej rodziny - szynkowar jest właśnie dla Ciebie!

Ranking szynkowarów — Jaki szynkowar najlepszy?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów szynkowarów, które różnią się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Mamy więc do wyboru szynkowary plastikowe, aluminiowe oraz te ze stali nierdzewnej. Pierwsze z nich — najlżejsze, osiągają ceny zbliżone do dwóch pozostałych. Tego typu szynkowar nie nadaje się jednak do mycia w zmywarce. Plastik, z którego wykonane jest urządzenie, jest również mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei szynkowary aluminiowe są wytrzymałe, ale ze względu na materiał, z którego są wykonane, osiągają bardzo dużą wagę. Aluminium również nie należy myć w zmywarce — dodatkowo w tego typu naczyniach nie zaleca się przygotowywania potraw kwaśnych. Aluminium w połączeniu z kwasami wytwarza bowiem szkodliwe dla naszego organizmu związki. Podejmując decyzję o tym, jaki szynkowar kupić najlepiej wybrać zatem szynkowar ze stali nierdzewnej. Tego typu urządzenia są bardzo trwałe i odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym plusem jest również jego waga oraz możliwość przygotowywania w nim kwasowych potraw. Szynkowar ze stali nierdzewnej bez problemu można również myć w zmywarce. Szynkowar stalowy posłuży zatem w każdej kuchni najdłużej i nie powinien zawieść nikogo podczas kulinarnych eksperymentów.

Pojemność szynkowarów — na jaką się zdecydować?

Przy wyborze idealnego szynkowara należy również zwrócić uwagę na jego pojemność. Szynkowary stalowe dostępne są zazwyczaj w trzech rozmiarach. Komora małego szynkowaru o pojemności 0,8 kg idealnie nadaje się dla 1-2 osób. W takim szynkowarze bez problemu można przygotować świeże i aromatyczne wędliny oraz roślinne pasty i pasztety na bieżąco. Jeśli zależy nam na rodzinnej porcji, która ma wystarczyć na śniadanie, kanapki do szkoły i pracy lepiej zdecydować się na średni rozmiar, czyli szynkowar o pojemności 1,5 kg. Ten model będzie idealny również, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z szynkowarem — przygotujesz w nim bowiem zarówno mielonki, bloki drobiowe, jak i nieduże szynki. Szynkowar 3kg to propozycja dla osób, które chcą przyrządzić duże szynki bądź solidne, świąteczne porcje swoich ulubionych mięsnych przysmaków. Z takim szynkowarem nie musisz się martwić, że podczas Wielkanocy, Bożego Narodzenia czy zjazdu rodzinnego na Twoim stole zabraknie swojskich wyrobów!

Jaki szynkowar kupić?

Jaki kształt szynkowara wybrać?

Dobry szynkowar to uniwersalny szynkowar. Podczas podejmowania decyzji o zakupie należy również rozważyć zatem jego kształt. Na co zwrócić uwagę kupując szynkowar? Najbardziej polecanym szynkowarem pod względem kształtu jest ten w kształcie walca. Tego typu urządzenie najłatwiej wstawić do każdego garnka. Oczywiście, rozwijając swoją pasję do domowego wędliniarstwa, warto zaopatrzyć się w specjalny garnek. Na początku przygody z szynkowarem o kształcie walca nie będzie to jednak konieczne! Przy użyciu takiego typu urządzenia uda nam się uzyskać piękną, okrągłą wędlinę, którą z łatwością można pokroić. W tego typie urządzeniu przygotujesz również pasztety — zarówno te mięsne, jak i wegańskie, a także słodkości — np. blok czekoladowy!


Szynkowar, a akcesoria…

Sam szynkowar to jednak nie wszystko. Wybierając idealne urządzenie do swojej kuchni, należy pamiętać o tym, że podczas przygotowywania wędlin z szynkowara przydadzą nam się również woreczki i termometr kuchenny.


Termometr do szynkowara

Termometr jest bardzo ważnym elementem podczas sprawdzania temperatury w szynkowarze. Należy zwrócić uwagę na to by miał on zatem odpowiednią długość — dedykowaną konkretnemu rozmiarowi szynkowara oraz specjalną skalę pozwalającą na łatwą kontrolę temperatury wewnątrz wsadu. Termometr ten powinien być również wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz szkła odpornego na wysoką temperaturę. Dobrym wyborem będzie tutaj termometr z osłoną, chroniącą go przed uszkodzeniem również podczas przechowywania.

Jaki szynkowar kupić?

Szynkowar z woreczkami

Woreczki do szynkowara to bardzo ważny element ułatwiający przygotowanie w nim naszych ulubionych potraw. Zastosowanie woreczków ułatwia wkładanie mięsa do pojemnika, jak również wyjmowanie gotowego już wyrobu mięsnego. Zazwyczaj woreczki sprzedawane są po 20 szt. Podczas zakupu należy pamiętać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru w zależności od posiadanego przez nasz szynkowaru!

Jaki szynkowar kupić?

Szynkowar z garnkiem

Garnek do szynkowaru to nowość, która od niedawna zaczęła pojawiać się na rynku. Jego wysokość oraz dołączony do zestawu koszyk pozwoli Ci na przygotowanie nie tylko mięs z szynkowara, ale również ugotowanie spaghetti czy szparagów. Wybór tego dodatku do szynkowaru sprawia zatem, że decydujemy się na kilka urządzeń w jednym!

Jaki szynkowar kupić?


Szynkowar z płaszczem wodnym

Szynkowar z garnkiem do parzenia w płaszczu wodnym to innowacyjne podejście do tradycyjnego przyrządzania soczystych mięs obiadowych, wędlin oraz potraw wegetariańskich. Specjalne naczynie nadaje się do każdego typu kuchenek, a jego odpowiednia konstrukcja sprawia, że szynkowar opiera się na kołnierzu i nie dotyka dna garnka. Woda otula zatem szynkowar tworząc tak zwany płaszcz wodny, co ptymalizuje efektywność pracy zestwu. Korzystanie z szynkowaru jest niezwykle proste w obsłudze. Zaletą szynkowara w płaszczu wodnym jest brak konieczności dolewania wody, dzięki zastosowaniu kołnierza.

Jaki szynkowar kupić?


Najlepsze opinie wśród użytkowników szynkowarów zbierają zatem zestawy, dostarczające wszystkich niezbędnych do przygotowywania domowych wyrobów akcesoriów. Na rynku dostępne są obecnie dwa zestawy — z szynkowarem 1,5 kg lub 3 kg, a także termometrem kulinarnym i woreczkami ułatwiającymi wyjmowanie gotowej potrawki czy bloku mięsnego z pojemnika szynkowaru. Od niedawna można również zaopatrzyć się w zestaw szynkowar + garnek z sitkiem oraz szynkowar z płaszczemw wodnym. Zestawy z szynkowarem będą również świetnym pomysłem na prezent dla żony, mamy czy babci, które uwielbiają gotować! Swoje zastosowanie znajdą również u osób, które wolą potrawy bezmięsne!

Jaki szynkowar kupić?


Który szynkowar lepszy?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Należy zwrócić uwagę na cenę, która nie zależy tylko od materiału, z którego wykonany jest szynkowar, ale również jego pojemności. Trzeba również wiedzieć, do jakiego typu potraw chcemy używać tego urządzenia, a także że sam szynkowar to jedno, ale trzeba dokupić do niego również dodatkowe akcesoria. W tym przypadku najlepiej cenowo wypadają więc zestawy, które dostarczają wszystkich niezbędnych elementów w najniższej cenie!


Jaki szynkowar wybrać?

Jaki szynkowar najlepiej kupić? To najważniejsze pytanie, na które odpowiedzieć trzeba sobie już na początku podejmowania zakupu. Szynkowar ze stali nierdzewnej, który pozwoli Ci na parzenie domowej, smacznej i zdrowej szynki będzie zatem najbardziej opłacalnym wyborem! Dzięki kształtowi walca przygotujesz w nim całą szynkę, mięsne potrawki, wegetariańskie pasztety oraz słodkie desery. Jeśli chcesz, by szynkowar podłużył w Twojej kuchni na lata — zainwestuj w stal nierdzewną, która będzie lekka i wygodna w użytkowaniu, ale wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Rozpoczynając swoją przygodę z szynkowarem lub gotując dla rodziny — na sam początek wystarczy ci średni szynkowar pozwalający na przygotowanie 1,5 kg pysznych mięs. Ostrzegamy jednak — poznając smak domowych i zdrowych wędlin oraz potraw wegetariańskich z szynkowara— szybko zapragniesz ich większej ilości!


Czy warto kupić szynkowar?

Jeśli Ty i Twoi domownicy często jadacie szynkę i wyroby wędliniarskie — odpowiedź brzmi tak! Choć wybór idealnego szynkowaru, na początku może być trudny, bo dostępne na rynku urządzenia różnią się bowiem nie tylko materiałem, z którego są wykonane, kształtem, pojemnością oraz akcesoriami, ale przede wszystkim ceną to w tym przypadku nie należy jednak oszczędzać! Wybór szynkowaru, który spełni kulinarne oczekiwania i pozwoli Ci na przygotowywanie Twoich ulubionych dań — to inwestycja nie tylko w przyszłość, ale również w zdrowie Twoje i Twoich bliskich! Zaserwuj swoim dzieciom oraz bliskim dania pozbawione konserwantów i sztucznych dodatków! Poznaj smak prawdziwego, domowego wędliniarstwa! Eksperymentuj i baw się w kuchni – tworząc w szynkowarze swoje wegańskie pasztety i wegetariańskie potrawki z ciecierzycy i soczewicy!