Browin Blog - Nasi eksperci

Nasi eksperci

2022-04-12
ulubione

BROWIN to takie wyjątkowe miejsce, gdzie spotykają się prawdziwi pasjonaci. Są wśród nas specjaliści, praktycy z cennym doświadczeniem, entuzjaści gotowi dzielić się swoją wiedzą, przepisami i pomysłami, gotowi pomagać, radzić, inspirować i razem z Państwem, - różnymi drogami - podążać do wspólnego celu, jakim jest możliwość odczuwania smaku życia w całej pełni...


Nasi eksperci

Doktor inżynier biotechnologii, menedżer i były nauczyciel akademicki, specjalizujący się w produkcji enzymów i kwasów organicznych. Współtwórczyni linii technologicznej do produkcji drożdży winiarskich oraz pożywek, pasjonatka z ogromnym doświadczeniem w zakresie doskonalenia procesów enologicznych. Autorka książek: „Moje hobby: Wyrób domowego wina”, „Robimy wino, dobre i domowe!”, „Tworzenie destylatów od A do Ż”. Bierze udział w opracowywaniu nowości w firmowym laboratorium i profilowaniu oferty. Chętnie służy radą hobbystom zainteresowanym wyrobem trunków. Stara się, by produkty te były w możliwie największym stopniu ekologiczne i korzystne dla zdrowia. Dba o precyzyjny dobór surowców, kompozycję składników i zastosowanie odpowiedniej metody przygotowania wina. Propaguje metody pozwalające uzyskać możliwie najlepszą jakość i harmonię trunku, nadać mu odpowiedni smak i aromat. Z entuzjazmem śledzi nowinki technologiczne, a te najciekawsze stara się wdrożyć, poddając pasjonatom różne nowatorskie pomysły – m.in. poprzez swoje publikacje. Chętnie zajmuje się pielęgnacją ogrodu oraz twórczością kulinarną – zwłaszcza przygotowywaniem nalewek, win i cydrów.

Nasi eksperci

Szkoleniowiec Produktowy – zajmuje się poradnictwem dotyczącym asortymentu tworzącego firmową ofertę. Specjalizuje się przede wszystkim w tematyce dotyczącej domowego wędliniarstwa, winiarstwa i gorzelnictwa, a także ogrodnictwa. Prowadzi pokazy i różnego rodzaju warsztaty – najczęściej w zakresie praktycznego zastosowania produktów do przygotowywania domowych wyrobów. Swoją wiedzę i bogate doświadczenie wykorzystuje m.in. w szkoleniach organizowanych dla pracowników marketów i grup klienckich w całej Polsce. Z BROWINem związany jest od ponad dwóch dekad. Zawsze chętnie dzieli się swoją pasją i inspiruje do tworzenia własnych wyrobów kulinarnych. Przeprowadza testy i badania służące doskonaleniu produktów oraz wprowadzaniu nowości. Opracowuje materiały do instrukcji i poradników, prowadzi konsultacje merytoryczne. Aktywnie wspiera wszystkich entuzjastów spod znaku DIY. 

 Nasi eksperci

Kierownik ds. Zarządzania Wiedzą, biotechnolog specjalizuje się w szeroko rozumianym poradnictwie kulinarnym, zwłaszcza w zakresie domowego serowarstwa, wędliniarstwa, piekarnictwa, winiarstwa i gorzelnictwa. Prowadzi firmowe eventy – zarówno w formie otwartych warsztatów i pokazów, jak też zamkniętych szkoleń tematycznych, m.in. dedykowanych pracownikom firm współpracujących. Jako osoba z ogromnym doświadczeniem, związana z BROWINem od kilkunastu lat, z prawdziwą pasją dzieli się swoją bogatą wiedzą i kreatywnym podejściem do przygotowywania domowych wyrobów. Uczestniczy w procesie wprowadzania nowych produktów i rozwijaniu potencjału asortymentowego firmy, prowadzi testy i badania, eksperymentuje, opracowuje materiały merytoryczne do publikacji oraz tworzy nowe, oryginalne przepisy. Aktywnie wspiera wszystkich entuzjastów działań DIY w domu i ogrodzie. 

Nasi eksperci

Z wykształcenia biotechnolog, związana z firmą od kilkunastu lat. Certyfikowany Menedżer Jakości oraz Audytor Wewnętrzny. Aktywnie uczestniczyła w pracach badawczo-rozwojowych Laboratorium i przez wiele lat pełniła w firmie funkcję Pełnomocnika ds. Zarządzania Systemem Bezpieczeństwa Żywności. Wcześniej zajmowała się także prowadzeniem szkoleń produktowych dla pracowników i dystrybutorów, a także poradnictwem dla Klientów w zakresie asortymentu winiarskiego oraz procesów fermentacyjnych. Twórczo wykorzystuje swój talent plastyczny i doświadczenie w zakresie projektowania wizualizacji, współtworząc przekazy medialne oraz estetykę przestrzeni firmowej. Obecnie jako Specjalista ds. Marketingu zajmuje się designem produktów, tworzeniem kontentu na stronę www i w mediach społecznościowych – m.in. pisaniem specjalistycznych artykułów. Pilotuje program partnerski w ramach B2B, koordynuje pracę innych ekspertów, uczestniczy w przygotowywaniu publikacji książkowych i w projektach rozwijających potencjał firmy. Prywatnie użytkowniczka wielu browinowych produktów, która w swej piwniczce przez cały rok „sieje ferment”, nastawiając domowe wina i piwa. 

Nasi eksperci

Jako Product Manager dysponuje bogatą wiedzą i doświadczeniem w zakresie tworzenia i wprowadzania na rynek firmowych produktów biotechnologicznych. Wcześniej pracowała w laboratorium Browinu na stanowisku Biotechnologa. Z wykształcenia jest mikrobiologiem, technologiem fermentacji, dyplomowanym Enologiem i Miodosytnikiem. Z firmą związana od niemal 10 lat. W ramach poradnictwa enologicznego udziela Klientom specjalistycznych porad, przede wszystkim dotyczących domowego winiarstwa. Odpowiada za rozwój portfolio produktów w kategoriach związanych z domowym wyrobem wina, piwa oraz innych trunków. Pasjonuje się poszukiwaniem dobrego smaku i jako konsultantka aktywnie uczestniczy w pracach zespołów zajmujących się asortymentem spożywczym. Obecnie także rozwija swoje umiejętności w zarządzaniu projektami oraz produktami w ramach Studium Managerskiego. 

Nasi eksperci

Specjalistka ds. Sprzedaży, biotechnolog ze specjalizacją w zakresie technologii fermentacji. Zawodowo zajmuje się obsługą Klienta instytucjonalnego i indywidualnego, połączoną z poradnictwem dotyczącym domowego przetwórstwa, a w szczególności piwowarstwa. To właśnie na wytwarzaniu piwa najchętniej koncentruje swoje zainteresowania. Jako domowy piwowar wciąż doskonali swoje umiejętności, zgłębia tajniki profesjonalnej wiedzy, wyszukuje branżowe nowości i ciągle eksperymentuje, tworząc własne piwne przepisy. Bierze udział w szkoleniach i eventach dotyczących warzenia domowego piwa. Rozwijanie tej browarniczej pasji łączy z zaangażowaniem w budowanie firmowej platformy wiedzy i aktywnym propagowaniem wartości DIY, zapewniających życie „ze smakiem i odrobiną piwnej pianki”. 

Nasi eksperci

Doktor inżynier biotechnologii, specjalizująca się w tematyce dotyczącej mikrobiologii. Jako Kierownik Zespołu R&D Biotechnologia zajmuje się projektowaniem nowych produktów spożywczych, wdrażaniem ich do produkcji i wprowadzaniem na rynek. Prowadzi testy laboratoryjne i we współpracy z Product Managerami buduje część firmowej oferty. Jako Koordynator ds. Projektów Unijnych zajmuje się pozyskiwaniem dofinansowania m.in. na realizację unijnych projektów badawczych i wdrożeniowych oraz kontaktem z jednostkami naukowymi. Ma bogate doświadczenie w pracach naukowo-badawczych, które wcześniej przez dekadę realizowała na Politechnice Łódzkiej oraz zagranicznych uczelniach. Jest autorką wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Prowadzi warsztaty, uczestniczy w konferencjach branżowych i doradza Klientom w zakresie winiarstwa. W domu z pasją piecze, robi wina, nalewki i dba o przydomowy miniogródek.

Nasi eksperci

Dietetyk, biotechnolog medyczny ze specjalizacją w obszarze immunologii. Od lat prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych oraz własną praktykę – dietoterapię indywidualną i rodzinną. W swojej pracy korzysta z osiągnięć zarówno medycyny klinicznej Zachodu, jak i z dorobku medycyny chińskiej w zakresie dietetyki. Specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzonym funkcjonowaniem układu odpornościowego i pokarmowego oraz z osobami zmagającymi się z chorobami przewlekłymi (m.in. autoimmunologicznymi i wynikającymi z nieprawidłowego metabolizmu). Swoje zainteresowania koncentruje przede wszystkim na tematach takich jak: żywienie neuroprotekcyjne, dietoterapia w leczeniu depresji, immunomodulacja żywieniem, żywność funkcjonalna, joga, gotowanie według pięciu przemian. W swojej domowej kuchni chętnie eksperymentuje i tworzy dania wegetariańskie oraz wegańskie, mogące wzbogacić każde zdrowe menu.

Strona internetowa: www.jagodadabrowska.pl

Facebook: https://www.facebook.com/Jagoda.Dabrowska.Strateg.Zywieniowy