Browin Blog - BORN in BROWIN/cz.1 - od pomysłu do produktu

BORN in BROWIN/cz.1 - od pomysłu do produktu

2020-05-14

Produkty własne to efekt naszych najbardziej twórczych działań produktowych. Nie od dziś wiadomo, jak bardzo cieszy wymyślenie innowacyjnego produktu i wykonanie go samemu, jak to się mówi, od A do Z. W naszej firmie tworzenie takich produktów ma już wieloletnią tradycję, a przed sobą coraz bardziej interesującą perspektywę. W cyklu, który rozpoczynamy, chcemy przedstawić Państwu BROWIN właśnie od tej, niewątpliwie bardzo kreatywnej strony. Zaczynamy od ogólnego spojrzenia na ów temat, a w kolejnych odcinkach zaprosimy Państwa do wspólnego przyjrzenia się poszczególnym produktom, jakie zrodziła nasza firmowa pomysłowość i determinacja w dążeniu do tego, by mieć swój widoczny wkład w rozwój branżowego asortymentu.
Pasja tworzenia i ambicja, by rozbić to jak najlepiej, skłaniają nas do systematycznego podejmowania kreatywnych projektów produktowych. Podążmy za marzeniami, których efektem mają być konkretne rozwiązania, realizowane w mniejszej lub większej skali, ale zawsze noszące znamię innowacyjności o praktycznym zastosowaniu.

BORN in BROWIN/cz.1 - od pomysłu do produktu


Ciężar (jakże słodki!) przekuwania pomysłów na rozwiązania możliwe do realizacji spoczywa przede wszystkim na naszym kreatywnym zespole, nazywanym R&D Tech. To tam nabierają kształtu nasze własne hity produktowe – poza gamą produktów, ogólnie mówiąc, spożywczych. I tu trzeba wspomnieć o drugim twórczym Zespole, o R&D Lab, czyli naszych specjalistach z Laboratorium – ale to już temat na całkiem osobny cykl.


A oto lista produktów (w układzie alfabetycznym) zaprojektowanych przez nasz Zespół R&D Tech i wprowadzonych do firmowej oferty:

•    chłodnica
•    chwytak do słoików
•    destylatory
•    forma drewniana do serów
•    kiełkownica wielopoziomowa
•    korkownica
•    lejek fi 25
•    lejek kwadratowy
•    lejek z wysokim brzegiem
•    otwieracz wielofunkcyjny (3 w 1)
•    przezroczysta skala do termometru
•    rurka fermentacyjna cicha
•    szynkowar w płaszczu wodnym
•    uchwyt do wężyka do obciągu
•    wędzarnie
•    wędzarnia w garnku
•    wkładka dociskowa do słoików
•    worek do moszczu
•    zaciskarka

Tak, ogólnie rzecz biorąc, wyglądają nasze „dzieci”, powołane do życia w naszym Asortymencie dzięki twórczemu wysiłkowi wszystkich pracowników zaangażowanych w złożony proces projektowo-produkcyjny. Grupa tych produktów systematycznie się powiększa, stanowiąc ważny element naszej firmowej strategii rozwoju. Tak więc wkrótce z pewnością pojawią się w ofercie BROWINu kolejne nowości, zrodzone z naszej kreatywności i uważnego wsłuchiwania się w oczekiwania naszych Klientów. Badamy, pytamy, analizujemy, wyciągamy wnioski i kiedy wszystko wskazuje, że warto uruchomić nowy projekt pod pięknym hasłem DIY („Zrób to sam”), przystępujemy do działania, angażując potrzebne zasoby kompetencyjne, materiałowe, produkcyjne, logistyczne itp.
To naszym Klientom produkty te mają służyć jak najlepiej, odpowiadając na ich konkretne potrzeby. Ale chcemy zarazem tworzyć rzeczy, z których sami pragniemy korzystać. Jak wiadomo, matką wynalazku jest potrzeba. Nie tylko ta wczorajsza i dzisiejsza, ale także ta, która pojawi się, jak można oczekiwać, jutro bądź pojutrze. Dlatego staramy się być pewnego rodzaju wizjonerami, którzy wciąż myślą o tym, by już teraz odpowiadać na konkretne potrzeby, które często czekają za rogiem…
 
Wiadomo, że domowe jest lepsze…, ale mamy aspiracje, by dzięki nam każdy mógł odczuć, że domowe staje się coraz lepsze. By dzięki naszemu podejściu do funkcjonowania na rynku i realizowaniu firmowej misji, nieustannie ułatwiać rozwijanie pasji pod hasłem, które jest nam tak bliskie i łączy coraz liczniejszą grupę entuzjastów. Dlatego właśnie tak silny akcent kładziemy na wyjątkowe, własne produkty.

BORN in BROWIN/cz.1 - od pomysłu do produktu


Ogromnie nas cieszy, że kierunek, w jakim chcemy podążać z naszą ofertą, spotyka się z inspirującym odzewem, motywującym nas do szukania nowych źródeł kreatywności i możliwości dopasowania naszego potencjału do wyzwań, jakie sobie stawiamy i jakie nam stawia rynek. Dzięki Państwu, wymagającym sędziom naszych pomysłów, możemy wciąż usprawniać proces pracy nad nowościami „z własnego podwórka”.

Generalnie staramy się wszystkie tego rodzaju projekty prowadzić od A do Z. Są jednak wyjątki. Kiedy jest to nieracjonalne i wymogi technologicznie uzasadniają produkcję „na zewnątrz”, oczywiście zlecamy wykonanie naszego produktu podwykonawcom.
Osobną kwestią są patenty, potwierdzające innowacyjność danego produktu i dające nam szczególny powód do dumy.

Aktualnie optymalizujemy działania w zakresie budowania asortymentu produktów własnych. Chcemy, by wszystkie one były nowoczesne, praktyczne, estetyczne, po prostu idealne dla Państwa. Chcemy także, by te działania były odpowiednio prowadzone i efektywne. Niezwykle cenna jest w tym kontekście współpraca z uczelniami, a zwłaszcza z Politechniką Łódzką. To nie tylko staże, praktyki, kuźnia talentów, nowa energia i kreatywność młodych inżynierów, ale też konsultacje i wymiana doświadczeń w skomplikowanych kwestiach technologicznych.

BORN in BROWIN/cz.1 - od pomysłu do produktu


Niektóre nasze prototypy są drukowane w 3D, inne tworzone są z wykorzystaniem dostępnych zasobów produkcyjnych. W kolejnych etapach wszystkie produkty własne przechodzą odpowiednie testy, badania itp. Pełni emocji czekamy na załatwienie skomplikowanych często kwestii formalnych, a później na pierwsze egzemplarze, prosto z linii produkcyjnej. A później z jeszcze większymi emocjami czekamy na pierwsze sygnały z rynku, na reakcje Klientów. Naszą największą nagrodą jest Państwa zadowolenie z produktu. To nas najbardziej motywuje do poszukiwania kolejnych innowacji.
Od dłuższego już czasu nasz park maszynowy rozwijamy między innymi właśnie pod kątem możliwości tworzenia coraz bardziej zaawansowanych technologicznie produktów własnych. Jednocześnie implementujemy nowoczesne technologie umożliwiające tworzenie prototypów i wdrażamy dedykowane technologie informatyczne.


... bo domowe jest lepsze!