Browin Przepiśnik - Przepisy naszych klientów: Biała kiełbasa z szynkowaru według Jakuba Kuronia

Przepisy naszych klientów: Biała kiełbasa z szynkowaru według Jakuba Kuronia

Mięso i wędliny

2023-03-27 Drukuj
Udostępnij
śr. 4.75 | ilość ocen: 6
ulubione

Przedświąteczny czas sprzyja eksperymentowaniu w kuchni. Chętnie sięgamy po sprawdzone przepisy naszych babć ale też szukamy inspiracji do zaskoczenia najbliższych. Czy to smakiem czy formą podania. Zaproponowany przez znanego kucharza Jakuba Kuronia sposób na przygotowanie białej kiełbasy z szynkowaru z pewnością zaskoczy wielu z Was. Spróbujcie koniecznie! Wesołych i smacznych Świąt!


Zapraszamy seredcznie - i Ty zostań Ekspertem! Czekamy na Wasze sprawdzone receptury — i te tradycyjne, i te zupełnie niezwykłe! To bardzo proste - wystarczy przesłać przepis wraz ze zdjęciem potrawy na adres: przepisy@browin.pl. Z waszą pomocą dbamy, aby w kuchni nikomu się nie nudziło i aby każdy znalazł cos dla siebie.


Przepis na białą kiełbasę z szynkowaru:


Krok 1:

Mięso pokrój na mniejsze kawałki. Łopatkę zmiel w maszynce do mielenia mięsa, razem z ząbkami czosnku. Przełóż do dużej miski, dopraw majerankiem roztartym w rękach, pieprzem ziołowym, solą oraz czarnym pieprzem.


Krok 2:
Wlewaj stopniowo zimną wodę, wyrabiaj dłońmi 10-15 minut, zagniatając i przeciskając masę przez palce. Farsz pozostaw w lodówce na noc, aby smaki się przeniknęły.

Krok 3:
Po tym czasie do szynkowara włóż specjalny woreczek. Garnek napełnij wodą do poziomu zaznaczonego linią „water level”. Szynkowar napełnij mięsem, co jakiś czas ubijając warstwy tłuczkiem do ziemniaków. Zawartość naczynia powinna być dobrze ubita. Na wypełnienie mięsne nałóż płytkę dociskową, dokręć pokrywkę szynkowaru i umieść w niej termometr.

Krok 4:
Na garnek nałóż kołnierz, umieść w nim mniejszy termometr. Do tak przygotowanego garnka włóż szynkowar, który powinien opierać się na kołnierzu i nie dotykać dna garnka. Kiełbasę parz 2,5-3 godziny w temperaturze 75-80°C. Gotowa wędlina w „rdzeniu” powinna mieć temperaturę 68°C-70°C. Po sparzeniu schłodź w lodówce przez kilka godzin do całkowitego ostudzenia. Kiełbasa nadaje się na zimno na kanapki, do potraw na ciepło, a w szczególności do żurku.


Ten i wiele innych pysznych przepisów znajdziecie na blogu:
 kuron.com.pl oraz na instagramie: @gotuj_z_kuroniem_jakub_kuron
Smacznego! ...bo domowe jest lepsze!

kiełbasa wielkanocna

z szynkowara

domowe wędliniarstwo

zostań w domu

jak zrobić białą kiełbasę