Browin Blog - Zrób orzeźwiające PIWO

Zrób orzeźwiające PIWO

2020-05-13
ulubione

Znasz koncentraty (brewkity) marki Coopers?
•    Jeśli znasz, to już doskonale wiesz, że Coopers, podobnie jak Browin, wciąż udowadnia, że domowe jest lepsze – zwłaszcza z pianką! ;)
•    A jeśli jeszcze nie znasz, to najwyższy czas poznać koncentraty, dzięki którym z łatwością przygotujesz w swoim domu pyszne piwa doskonałej jakości. 


Coopers wie, że jak nawarzysz sobie piwa, to wypijesz je z przyjemnością!
My też to wiemy – teraz przekonaj się o tym i Ty. Maj i coraz bliższe letnie klimaty wymagają mądrego podejścia, zwłaszcza że więcej czasu spędzamy w domu, w ogrodzie czy na działce, grillując i wędząc w gronie najbliższych. Warto zatem mieć pod ręką odpowiednią ilość wspaniale orzeźwiającego piwa. A kiedy zrobisz je samemu, będziesz bohaterem nie tylko dla siebie. Z pewnością każdy sąsiad będzie chciał pójść w Twoje ślady, zamiast robić w upał kolejny kurs do sklepu po kolejną butelkę pełną jakiegoś nudnego piwa.

Pyszne piwo o wyrazistym charakterze, o nucie smakowej jaką lubisz najbardziej, o pięknej głębokiej barwie i delikatnym szlachetnym aromacie, w ilości budzącej respekt – wszystko to jest w zasięgu Twojej ręki. Wybór smaków i rodzajów masz naprawdę imponujący, zajrzyj do naszego sklepu.

Poznaj bliżej markę, która dla miłośników domowego piwowarstwa i wybieraj z bogatej gamy smaków. 

Zrób orzeźwiające PIWO

Zrób orzeźwiające PIWO
Dark Ale? Pale Ale? Amber Ale? Brew A IPA? Pilsner? Sparkling Ale? Real Ale? Ruby Porter? English Bitter? European Lager? Mexican Cerveza? Stout? Draught? A może coś z nowości – Bewitched Amber Ale, Diablo IPA lub Long Play IPA? A to jeszcze nie wszystko, co dla Ciebie mamy.
Które wybierasz? Zresztą po co się ograniczać, możesz próbować po kolei. 

Zanim przejdziemy do praktycznych kwestii, proponujemy Ci krótką wizytę w firmie Coopers, która jest wizytówką australijskiego piwowarstwa, sybolem najlepszych tradycji w tym zakresie, i która zarazem wyznacza nowe perspektywy rozwoju pięknej sztuki warzenia piwa.

Kunszt od pokoleń i nowoczesne technologie

W 1862 r. Thomas Cooper stworzył swoje pierwszy piwo – porcję ciemnego Ale. Tak rozpoczęła się historia rodzinnej marki, która szybko stała się wzorem rzemieślniczego piwowarstwa. Zapotrzebowanie na naturalne Ale na terenie kolonii w Australii południowej systematycznie rosło, a pasja Thomasa Coopera szybko przerodziła się w profesję. Przed śmiercią Cooper przekazał browar czterem synom. Tak narodziła się rodzinna tradycja, która z dumą trwa nieprzerwanie do dziś i zdobywa serca wciąż nowych smakoszy. Dziś Coopers cieszy się uznaniem na całym świecie i jest symbolem piwa doskonałej jakości, które swoją wyjątkowość zawdzięcza m.in. umiejętnemu łączeniu ponad stuletnich technik warzenia piwa i innowacyjnych rozwiązań.


Krótka opowieść o Ale

Co sprawia, że piwa Coopers Ale są tak wyjątkowe? To fakt, że są naturalnie ulepszane. Jest to ponad 100-letnia technika warzenia piwa, przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dzisiejszych czasach tylko garstka piwowarów na świecie ma wystarczającą cierpliwość i umiejętności, by metodę tę stosować na dużą skalę. Naturalne ulepszanie to zwrot określający wtórną fermentację, której poddawane są piwa typu Ale po przelaniu do butelek albo beczek. Dodawana jest nieduża ilość drożdży, co pozwala na pozbycie się pozostałości tlenu lub cukru. Co więcej, piwo staje się bardziej gazowane i delikatnie podnosi się w nim poziom alkoholu. Naturalne ulepszanie, poprzez wyeliminowanie potrzeby pasteryzacji, pozwala zachować złożony i charakterystyczny dla Ale Coopers smak. Proces ten wydłuża również okres trwałość piwa – poprzez usunięcie resztek tlenu, dzięki czemu nie ma potrzeby używania ani dodatków, ani konserwantów. Naturalne ulepszanie wyróżnia produkty Coopersa spośród innych piw w Australii i na świecie. Po procesie naturalnego ulepszania zużyte drożdże Ale opadają na dno butelki albo beczki jako drobny osad. Gdy to się stanie, piwo jest gotowe do degustacji – i można to traktować jako gwarancję smaku od firmy Coopers. Ten proces trwa około 2 tygodni i dlatego piwa typu Ale i stout najlepsze są „po” niż „przed” upływem tego czasu. 

Zrobienie własnego piwa jest bardzo proste i opłacalne.
Wystarczą 4 kroki:

Zrób orzeźwiające PIWO

Ile czasu potrzebujesz?

1.    Wymieszanie wszystkich składników: ok. 20 minut.
2.    Odstawienie brzeczki: mniej więcej 7 dni.
3.    Butelkowanie: ok. 40 minut.
4.    Dojrzewanie piwa w butelkach: 2 tygodnie.
A gdy piwo będzie gotowe i schłodzone – smakuj je do woli!


Ile to kosztuje?

Po zakupie pierwszego zestawu, każde kolejne piwo będzie kosztowało Cię ok. 1,2 zł za butelkę 375 ml. Nie tylko będziesz warzyć swoje własne pyszne piwo, ale przy okazji zaoszczędzisz pieniądze.
A zatem – do dzieła!

Wskazówki jak krok po kroku,przygotować piwo, znajdziesz tutaj.

BROWIN pomoże Ci rozwijać piwowarską pasję – przydatny asortyment znajdziesz na: www.browin.pl.

Zrób orzeźwiające PIWO

Smacznego! ...bo domowe jest lepsze!