Browin Blog - Potrzebujesz duużo mocy? Oto Turbo X-Pure 21,3% 100 L!

Potrzebujesz duużo mocy? Oto Turbo X-Pure 21,3% 100 L!

2021-08-30

Potrzebujesz duużo mocy? Oto Turbo X-Pure 21,3% 100 L!
Nowe drożdże Turbo X-Pure 21,3% 100 L to specjalnie zaprojektowana mieszanka dwóch szczepów drożdży gorzelniczych wraz z selektywnie dobranymi pożywkami mineralnymi i organicznymi, dostosowana do fermentacji dużych nastawów. Czysta moc i wydajność! To jedyne drożdże na rynku, dzięki którym uzyskasz 21,3% alkoholu – i pierwsze, które przerabiają 36 kg cukru w 100 L. By drożdże te wykazały się pełnią swoich możliwości, istotne jest jednak działanie ściśle według instrukcji podanej na opakowaniu. Zalecamy dodawanie 3 partii cukru: 20 kg na start, następnie 10 kg po pierwszym dniu i kolejnych 6 kg po dwóch dniach. Najlepiej dodawać kolejne partie cukru, gdy jego zawartość w nastawie wyniesie ok. 10°Blg. Dosładzanie nastawu partiami powoduje, że drożdżom łatwiej jest pracować i sprawnie przekształcać cukier w alkohol. Pojemnik w trakcie fermentacji powinien być zamknięty i zabezpieczony rurką fermentacyjną wypełnioną wodą.

Czym – poza ilością – różni się nastaw duży (100 L) od małego (25 L)?

  • ​Inna jest temperatura fermentacji – w dużych nastawach temperatura potrafi osiągnąć nawet 35°C. Istotne jest więc stosowanie drożdży tolerujących wysokie temperatury i kontrolowanie, aby temperatura nastawu była niższa niż 35-40°C.​
  • Wyższa temperatura w dużych nastawach przyspiesza namnażanie drożdży.​
  • W dużych nastawach wyższa temperatura nie wpływa korzystnie na metabolizm drożdży, przez co zaczynają w większym stopniu wytwarzać siarkowodór i dwutlenek węgla, a nastaw zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, trzeba to przetrwać – trwa to tylko przez pierwsze 2-3 dni, później spada temperatura i zapach się nie pojawia. Ważne jest więc, aby pojemnik stał w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
  • Mieszanka gorzelnicza na duże nastawy charakteryzuje się innymi proporcjami drożdży do pożywek, niż w nastawach mniejszych.


Potrzebujesz duużo mocy? Oto Turbo X-Pure 21,3% 100 L!...bo domowe jest lepsze!