Browin Blog - Szynkowar – dietetycznie w stronę zdrowia cz.1

Szynkowar – dietetycznie w stronę zdrowia cz.1

2021-09-09

W czym tkwi sekret kariery, jaką obecnie robi szynkowar?

Szynkowar cieszy się na rynku wciąż rosnącą popularnością i – mimo swojej nazwy – jest produktem docenianym także przez coraz liczniejsze grono zwolenników potraw bezmięsnych, wegetariańskich. Nic w tym dziwnego, skoro to proste w obsłudze urządzenie wciąż pozwala odkrywać swoją atrakcyjność. I choć zazwyczaj jest wykorzystywane do przygotowywania szynek oraz innych wyrobów wędliniarskich, świetnie sobie radzi z warzywami czy deserami. W efekcie systematycznie rośnie zasób dostępnych przepisów na rozmaite dania z szynkowaru (albo jak ktoś woli – szynkowara). Można wybrać receptury najbardziej odpowiadające własnym preferencjom żywieniowym lub wykazać się kulinarną kreatywnością i poeksperymentować.


Szynkowar – dietetycznie w stronę zdrowia cz.1


Szynkowar – dietetycznie w stronę zdrowia cz.1

Szynkowar – czy warto używać?

Bez wątpienia warto docenić wartości odżywcze, jakich dostarczają domowe wędliny czy mięsne przetwory, także te parzone, przygotowywane z wykorzystaniem szynkowaru. Szynkowar to jednak coś więcej, niż tylko smak domowych wędlin i naturalne składniki. Jako dietetyk i biotechnolog zwracam uwagę na to, z czego gotuję i jak zmieniają się produkty poddawane obróbce w mojej kuchni. Szynkowar umożliwia kontrolowanie wielu elementów produkcji domowych smakołyków – temperatury, czasu przygotowywania i oczywiście samego wsadu. Modyfikowanie tych elementów sprawi, że parzenie w szynkowarze zapewni Tobie i Twojej rodzinie dania nie tylko pyszne, ale przede wszystkim zdrowe. Bez alergenów, składników, których nie tolerujecie i nie lubicie. To urządzenie, którego nie może zabraknąć w domu dbającym o zdrowe odżywianie z wielu powodów.

W kolejnej części artykułu przyjrzymy się dokładniej tym zaletom szynkowaru, które są najbardziej istotne w kontekście tworzenia wartościowego menu.


Jagoda Dąbrowska
dietetyk


...bo domowe jest lepsze!