Browin Blog - Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Win Domowych

Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Win Domowych

2024-03-27
ulubione

Miło nam poinformować, że w związku z zakończeniem XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Win Domowych Łódź 2024, możemy oto przedstawić zwycięzców i pogratulować nagrodzonym oraz uczestnikom przygotowania wspaniałych trunków. 


Warto podkreślić, że poziom ocenianych win był wysoki, a do zmagań stanęli winiarze-hobbyści z całej Polski. Konkursowym zmaganiom towarzyszyły ogromne emocje - zwłaszcza że kandydatów na podium było wielu. Ostatecznie jury przyznało kilka nagród ex aequo. 


A oto Zwycięzcy: 


  • WINIARZEM ROKU 2024 został Pan Andrzej Zubin. 


  • W kategorii Wina czerwone wytrawne 1 miejsce oraz srebrny medal zdobyła Pani Sylwia Dudzińska

W tej kategorii przyznano ponadto jeszcze jeden medal srebrny oraz jeden brązowy.


  • W kategorii Wina czerwone półsłodkie i słodkie 1 miejsce oraz srebrny medal zdobył Pan Mariusz Storczyk.

W tej kategorii przyznano także pięć medali brązowych.


  • W kategorii Wina białe wytrawne 1 miejsce oraz brązowy medal zdobył Marek Płuciennik.

W tej kategorii przyznano jeszcze jeden medal brązowy.


  • W kategorii Wina białe słodkie 1 miejsce oraz srebrny medal zdobyli ex aequo Panowie: Paweł Kowalewski, Paweł Czech i Wojciech Janus.

W tej kategorii przyznano ponadto 7 medali srebrnych i 7 brązowych.


Jak sponsor Konkursu mieliśmy przyjemność przekazać Zwycięzcom bony do zrealizowania w naszym sklepie firmowym - mamy nadzieję, że pozyskany w ten sprzęt i inne produkty pomogą dalej rozwijać winiarską pasję i tworzyć kolejne doskonałe wina. 

Serdecznie gratulujemy Nagrodzonym, a Członkom Jury dziękujemy za profesjonalną ocenę i poświęcony czas. Wielkie brawa dla organizatorów - Łódzkiego Klubu Winiarzy! Ten konkurs to wspaniała inicjatywa, warta kontynuowania i szerokiego propagowania. Każdy może zrobić pyszne domowe wino - wystarczy chcieć i poszukać fachowych wskazówek. Doświadczenie przyjdzie z czasem :).


Wszystkich Uczestników i nowych adeptów-hobbystów winiarstwa zachęcamy do zainteresowania się kolejną edycją konkursu. Sezon na owoce przed nami!

Życzymy sukcesów - i do zobaczenia w Browinie :)