Browin Blog - Top 5 przepisów na produkty wędzone

Top 5 przepisów na produkty wędzone

2020-11-26

W aromatycznym dymie wędzarniczym przygotować możemy pyszne mięsa, ryby czy sery. To świetny sposób na urozmaicenie smaku, zapachu i koloru spożywanych potraw, a także przedłużenie ich trwałości. Samodzielne wędzenie to niezwykle przyjemna czynność, która przynosi wiele satysfakcji i ma szansę stać się Twoim nowym hobby. Dlatego spróbuj choć raz i się przekonaj. Do wędzenia nie musisz posiadać ogrodu, wystarczy balkon. Jeśli nadal nie jesteś przekonany do zakupu swojego sprzętu, zapraszamy do naszej siedziby, gdzie produkty możesz uwędzić na miejscu.

Poniżej przedstawiamy zestawienie pięciu przepisów na wędzone mięsa, ryby i ser. Zachęcamy do ich wypróbowania i czerpania inspiracji do tworzenia własnych pysznych wędzonek oraz śledzenia naszego Przepiśnika.

# 1 Szynka tradycyjna wędzona

Top 5 przepisów na produkty wędzone

Dobrze przygotowana, pyszna szynka, to dla wielu miłośników wędlin prawdziwa i niezastąpiona królowa stołu, której nie może zabraknąć podczas prawdziwej, polskiej uczty.​


# 2 Schab wędzony

Top 5 przepisów na produkty wędzone

Schab w smacznej, wędzonej wersji. Wypróbuj koniecznie poniższy przepis – zapewniamy, że aromat, smak i soczystość mięsa będą dla Ciebie bardzo pozytywnym zaskoczeniem!


# 3 Wędzony pstrąg

Top 5 przepisów na produkty wędzone

Wędzony pstrąg to propozycja nie tylko na biwak z przyjaciółmi. Możliwość przygotowania go w przenośnej wędzarni balkonowej pozwala na przygotowanie pysznej ryby w każdych warunkach.


# 4 Wędzone dzwonki halibuta

Top 5 przepisów na produkty wędzone

Halibut uważany jest za jedną ze smaczniejszych ryb. Nie należy niestety do ryb tanich, ale z całą pewnością będzie to wydatek, który się opłaci.


# 5 Ser wędzony

Top 5 przepisów na produkty wędzone

Domowy ser to doskonała propozycja na wyśmienite danie! Jego przygotowanie jest niezwykle proste, a swoim wyglądem może z pewnością zachwycić Twoich gości. Wędzona wersją, jaką przygotowaliśmy sprawdzi się idealnie w połączeniu z żurawiną. Jedząc domowy ser wędzony poczujesz się jakbyś smakował prawdziwe podhalańskie oscypki.

Smacznego! ...bo domowe jest lepsze!