Browin Przepiśnik - Nalewka śliwkowo-korzenna

Nalewka śliwkowo-korzenna

Trunki i napoje

2019-10-14 Drukuj przepis

Nalewki ze śliwki zyskują coraz to większe uznanie. Mnogość połączeń smakowych pozwala wykorzystać te owoce do różnego rodzaju trunków. Na naszym przepiśniku znajdziesz przepis nie tylko na przygotowanie nalewki z śliwki i przypraw korzennych. Kolejne połączenie, które szczególnie Ci polecamy to śliwka i daktyle. 

Jeśli do tej pory ich nie próbowałeś, to koniecznie odkryj ich wyjątkowy smak. Własnoręcznie przygotowana nalewka z pewnością ucieszy Twoich gości. Sama w sobie jest niezwykle łatwa i szybka w przygotowaniu. Owoc, którym jest śliwka nie jest zbyt wymagający, jego krojenie i usuwanie z niego pestek nie sprawia zbyt dużo kłopotów. 

Aby przygotować pyszny trunek skorzystaj z naszych rad. Korzenny aromat i słodki smak nagrodzi Twoją cierpliwość. Ciesz się smakiem prawdziwej nalewki, której receptura przechodzi z pokolenia na pokolenie. Rozpocznij przygodę z domowym nalewkarstwem już dziś. 

Wykorzystaj owoce sezonowe i poznaj inne przepisy, które dla Ciebie przygotowaliśmy. 


Przepis na korzenną nalewkę śliwkową

Przygotowanie:

Śliwki wydryluj i zasyp cukrem na dobę. Następnie zalej alkoholem i dodaj przyprawy. Całość odstaw w ciemne miejsce na miesiąc. 
Po tym czasie nalewkę zlej, filtruj i odstaw do piwniczki w celu dojrzewania. Owoce idealnie sprawdzą się jako dodatek do lodów lub innych deserów. 

Smacznego! ...bo domowe jest lepsze!


Newsletter