Browin Przepiśnik - Nalewka śliwkowo-korzenna

Nalewka śliwkowo-korzenna

Trunki i napoje

2019-10-14 Drukuj przepis
Udostępnij
śr. 5 | ilość ocen: 1

Nalewki ze śliwki zyskują coraz to większe uznanie. Mnogość połączeń smakowych pozwala wykorzystać te owoce do różnego rodzaju trunków. Na naszym przepiśniku znajdziesz przepis nie tylko na przygotowanie nalewki z śliwki i przypraw korzennych. Kolejne połączenie, które szczególnie Ci polecamy to śliwka i daktyle. 

Jeśli do tej pory ich nie próbowałeś, to koniecznie odkryj ich wyjątkowy smak. Własnoręcznie przygotowana nalewka z pewnością ucieszy Twoich gości. Sama w sobie jest niezwykle łatwa i szybka w przygotowaniu. Owoc, którym jest śliwka nie jest zbyt wymagający, jego krojenie i usuwanie z niego pestek nie sprawia zbyt dużo kłopotów. 

Aby przygotować pyszny trunek skorzystaj z naszych rad. Korzenny aromat i słodki smak nagrodzi Twoją cierpliwość. Ciesz się smakiem prawdziwej nalewki, której receptura przechodzi z pokolenia na pokolenie. Rozpocznij przygodę z domowym nalewkarstwem już dziś. 

Wykorzystaj owoce sezonowe i poznaj inne przepisy, które dla Ciebie przygotowaliśmy. 


Przepis na korzenną nalewkę śliwkową

Przygotowanie:

Śliwki wydryluj i zasyp cukrem na dobę. Następnie zalej alkoholem i dodaj przyprawy. Całość odstaw w ciemne miejsce na miesiąc. 
Po tym czasie nalewkę zlej, filtruj i odstaw do piwniczki w celu dojrzewania. Owoce idealnie sprawdzą się jako dodatek do lodów lub innych deserów. 

Smacznego! ...bo domowe jest lepsze!

zostańwdomu

zostanwdomuNewsletter