Browin Blog - TOP 5 Przepisów na Wielkanoc!

TOP 5 Przepisów na Wielkanoc!

2024-03-24
ulubione

Do Wielkanocy pozostało 5 dni, dlatego dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na świąteczne menu, przygotowaliśmy zestawienie TOP 5 naszych przepisów wielkanocnych!

#1 Domowa biała kiełbasa

Pierwszy przepis to oczywiście klasyka, czyli... biała kiełbasa! Wybierać możecie jednak spośród aż trzech przepisów. Najbardziej tradycyjna wersja, czyli przepis na białą kiełbasę parzoną, biała kiełbasa wędzona lub nowoczesne podejście do gotowania, czyli biała kiełbasa z szynkowaru według Jakuba Kuronia!

TOP 5 Przepisów na Wielkanoc!

#2 Pieczeń rzymska z jajkiem

Drugi przepis to nasz sposób na pyszną wędlinę czyli — pieczeń rzymską z jajkiem, która idealnie wpisuje się w wielkanocne menu. Prosta i nieskomplikowana w przygotowaniu przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym!

TOP 5 Przepisów na Wielkanoc!

#3 Wędzona jajka

Skoro jesteśmy już przy jajkach, pozostaniemy jeszcze chwilę w ich temacie. Kolejną potrawą, która może zaskoczyć wszystkich podczas świąt będą... wędzone jajka! Niech nie zmyli Was zdjęcie — one nie są wcale w skorupkach!

TOP 5 Przepisów na Wielkanoc!

#4 Rolowany schab ze śliwką z szynkowaru

Szynkowar to niezastąpione narzędzie, w którym przygotujecie nie tylko wcześniej wspomnianą białą kiełbasę. Dla wszystkich fanów domowych wędlin mamy specjalny, świąteczny przepis, na pyszny i soczysty schab ze słodką śliwką!

TOP 5 Przepisów na Wielkanoc!

#5 Rolada schabowa ze szpinakiem i fetą w garnku rzymskim

Jeśli jednak nie macie szynkowaru, a jesteście posiadaczami garnka rzymskiego — propozycją dla Was jest przepis na roladę schabową ze szpinakiem i fetą. To danie z pewnością będzie świetną alternatywą dla pieczonej szynki, która mogła się już znudzić!

TOP 5 Przepisów na Wielkanoc!


Oczywiście nie zapominajcie, że na naszym przepiśniku znajdziecie o wiele więcej inspirujących przepisów! Mamy dla Was receptury na domowe chleby oraz sery, a już niebawem pojawi się także kilka wielkanocnych przepisów w wersji na słodko! Bądźcie czujni!

...bo domowe jest lepsze!